22 kwietnia 2019. imieniny: Kaja, Leon, Łukasz
  × strona główna
° INFORMACJE BIEŻĄCE
° OBWIESZCZENIA
° DO POBRANIA
sławni ludzie z naszej gminy
  

Ranking stron
www.gmina.pl
- zagłosuj >>
INFORMACJE BIEŻĄCE
ZNAMY TERMIN WYBORÓW
Zgodnie z Konstytucją RP wybory parlamentarne zarządza prezydent nie później niż na 90 dni przed upływem 4 lat od rozpoczęcia kadencji Sejmu i Senatu. Data wyborów wyznaczana jest na dzień wolny od pracy, przypadający w ciągu 30 dni przed upływem 4 lat od rozpoczęcia kadencji obu izb parlamentu.
Wybierać będziemy 460 posłów oraz stu senatorów. Kandydaci do Izby Wyższej będą rywalizować po raz pierwszy w okręgach jednomandatowych.

Prezydent Bronisław Komorowski ogłosił, że wybory do Parlamentu RP odbędą się 9 października. Głosowanie będzie jednodniowe (w lipcu TK zakwestionował możliwość dwudniowego głosowania w wyborach parlamentarnych i prezydenckich) i odbywać się będzie w godz 7:00 do 21:00.

Podobnie jak w ostatnich wyborach prezydenckich i samorządowych wyborcy niepełnosprawni i powyżej 75 roku życia będą mogli głosować przez pełnomocnika. Wnioski w tej sprawie można zgłaszać do wójta gminy w terminie do 29 września 2011r.

Nowością jest możliwość głosowania korespondencyjnego dla wyborców  niepełnosprawnych, wyborców zamieszkałych za granicą oraz wprowadzenie specjalnych nakładek na karty do glosowania dla osób niewidomych.

Jak ocenia szef KBW - Kazimierz Czaplicki, tegoroczne wybory kosztować będą budżet państwa ponad 138 mln. zł. To wynik dodatkowych kosztów związanych z drukiem kart do głosowania oraz wzrostu wynagrodzeń dla członków obwodowych komisji wyborczych. Takich komisji w całym kraju będzie ponad 25 tys. Na terenie naszej gminy, jak zwykle,  działać będzie sześć obwodowych komisji wyborczych, nie zmieniają się również ich siedziby.

K.L.

 
WYLOSOWANO NUMERY KOMITETÓW WYBORCZYCH
Państwowa Komisja Wyborcza wylosowała numery list dla komitetów wyborczych.Numer jeden przypadł  PiS, Platforma Obywatelska startować będzie z „siódemką”, SLD z „trójką”, PSL z „piątką” i „dwójka” dla PJN. Ruch Palikota wylosował czwórkę, Polska Partia Pracy Sierpień’80 – szóstkę. Trzy komitety, które zarejestrowały swoje listy w więcej niż jednym okręgu: Nasz Dom Polska – Samoobrona Andrzeja Leppera, Nowa Prawica Janusza Korwin Mikre i komitet Pawica dostały numery od osiem do 10.

PKW poinformowała, że przyjęła zawiadomienia o rejestracji list od 104 komitetów do Sejmu, w tym 19 partii politycznych, 83 komitetów wyborczych wyborców oraz dwie mniejszości narodowych, W sumie jest to 337 list kandydatów, na których znalazło się 7.036 osób. Do wyborów do Senatu zgłosiły się 103 komitety, z czego kandydatów zgłosiło ich 88. Wystartuje 500 osób, czyli pięciu chętnych na jeden mandat.
W poniższym linku obejrzeć można konferencję poświęconą temu tematowi
KONFERENCJA

K.L.
Pytania do Wójta Odpowiedzi Wójta
 
SONDA
CO CHCIAŁBYŚ JESZCZE ZNALEŹC NA STRONIE
KULINARIA (przepisy, porady, itp
MYŚLIWSTWO
WĘDKARSTWO
INFORMACJE Z PARAFII
INNE
zobacz wyniki

<<   Kwiecień   >>
NiPoWtŚrCzPtSo
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30

MAPA SERWISU
STATYSTYKA