22 kwietnia 2019. imieniny: Kaja, Leon, Łukasz
  × strona główna
sławni ludzie z naszej gminy
  

Ranking stron
www.gmina.pl
- zagłosuj >>

Wójt odpowiada na pytania

imie: Martyna data: 2010-12-14 16:44:42
pytanie:
Panie Wójcie jestem uczennicą szkoły ponadgimnazjalnej i często czekam w Topólce na autobus do domu, czy GOK nie mógłby być otwarty do godziny 16-tej żeby można było poczekać w ciepłym pomieszczniu, chociaż zimą?

odpowiedź:
Została już przeprowadzona reorganizacja pracy Gminnego Ośrodka Kultury, tak aby w pełni spełniał oczekiwania mieszkańców. Zwłaszcza dotyczy to dostępności tego miejsca w godzinach popołudniowych. Szczegółowy rozkład pracy GOK jest dostępny u dyrektora tej placówki.
imie: rolnik data: 2010-11-23 11:56:57
pytanie:
Panie wójcie co ze zwrotem akcyzy,czekamy na te pieniądze a ich jak nie ma tak nie ma, środki na to są podobno , więc w czym problem?

odpowiedź:
Jak już Państwo zauważyliście środki te zostały uruchomione.
imie: Tomasz data: 2010-11-06 14:06:29
pytanie:
Witam Panie Wójcie,
Mam takie pytanie, na które nikt nie jest w stanie odpowiedzieć. Mianowcie, w jakim celu oczyszcza się pobocza we wsi Dębianki? Nijak nie da się tego wytłumaczyć. Gdyby przez wzgląd na łatwiejsze oczyszczanie dróg z zalegającego śniegu to możnaby to jakoś wytłumaczyć, choć nie jestem w stanie zrozumieć dlaczego obok pewnej posesji drogowcy nawet nie tknęli pobocza uważając na cudnej urody klomb, który zajmuje nawet kwałek jezdni. Warto też zwrócić uwagę na fakt, że przez trochę nieudolne prace drogowców w wielu miejscach został pokruszony asfalt. Nie trzeba być specjalistą, żeby wydedukować, co się może dziać z poboczami po zimie. Te pokruszone krawędzie jezdni mogą wyglądać jeszcze gorzej. Za wszelkie wyjaśnienia w tej sprawie uprzejmie dziękuję.

odpowiedź:
Szanowny Panie Tomaszu. Zarządcą drogi o której Pan wspomina jest Powiatowy Zarząd Dróg w Radziejowie. Wójt Gminy odpowiada za drogi gminne.
imie: Beata data: 2010-10-21 07:34:49
pytanie:
Panie wójcie i w tym miesiącu powtórka z zasiłkiem rodzinnym, w sąsiednich gminach wypłacaja a u nas jak zwykle, nie wiadomo kiedy.Może pracownicy za to odpowiedzialni nie mogą sprostać swoim obowiązkom i dla tego te póżne wypłaty.

odpowiedź:
Odpowiedź na to pytanie była zamieszczana już wcześniej.
imie: Beata data: 2010-09-22 14:24:20
pytanie:
Mam pytanie odnośnie wypłat zasiłku rodzinnego.
Czemu jest sa zawsze jakieś problemy.np. teraz we wrześniu , gdy trzeba ubezpieczać dzieci w szkołach, uzupełniać wyprawkę szkolną to zasiłki mają być dopiero po 26-ym.

odpowiedź:
Do dnia 17.09.2010r. rodzice dzieci uczęszczających do szkół ponadgimnazjalnych byli zobowiązani dostarczyć zaświadczenie ze szkoły, że dziecko kontynuuje naukę, lub ją rozpoczęło. Część rodziców nie wywiązała się z tego zobowiązania i do dnia dzisiejszego , pomimo telefonicznych monitów nie dostarczyła zaświadczenia. W wielu przypadkach nastąpiła zmiana sytuacji rodziny, co wiązało się z koniecznością ponownego rozpatrzenia sprawy. Ponadto, wypłata świadczeń rodzinnych jest uzależniona od wpływu środków z Kujawsko Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego. Do dziś nie otrzymaliśmy żadnej transzy na wypłatę tych świadczeń.
imie: ela12m12 data: 2010-08-23 16:45:10
pytanie:
Kiedy będzie konkurs na dyrektora szkoły podstawowej w Czamaninie?

odpowiedź:
Zgodnie z art. 36a ust.1 ustawy z dnia 7 września 1991r. o systemie oświaty (Dz.U. z 2004r., nr 256, poz. 2572 z późn. zm.) stanowisko dyrektora powierza się na pięc lat szkolnych. Ostatni konkurs przeprowadzony był w 2007 roku. Po upływie kadencji organ prowadzący podejmie działania wynikające z mocy prawa.
imie: Andrzej data: 2010-08-10 14:10:12
pytanie:
Mam pytanie dotyczące inwestycji drogowych. Czy w najbliższym czasie planowana jest budowa chodnika w centrum Topólki po stronie sklepu spożywczego Ventop?

odpowiedź:
Odpowiedź na to pytanie w międzyczasie pojawiła się w realnej rzeczywistości.
imie: Adam data: 2010-07-09 13:04:19
pytanie:
Dziekuje za odpowiedz w sprawie ORLIKA. Mam kolejne, czy jest jakis plan, jakas dokladna data, kiedy takowy ORLIK moglby powstac w Topólce (Dębiankach)? Od czego to zalezy, ze w mniejszych miejscowosciach powstaja takie boiska, a w Topolce, która w koncu ni jest najmniejsza ciagle brakuje ORLIKA...?

Pozdrawiam.

odpowiedź:
Myślę, że odpowiedź na to pytanie zawarta jest już w pierwszym wątku. W tej chwili nie ma określonej daty powstania "Orlika" na terenie naszej gminy. Wieloletni plan zamierzeń inwestycyjnych na lata 2007 - 2013 nie przewiduje tego typu inwestycji.
imie: Adam data: 2010-07-03 20:33:44
pytanie:
Witam, mam pytanie do Pana Wójta.

Słyszałem, że w Gminie powstać ma ORLIK, kiedy to nastąpi, kiedy rozpocznie się budowa? Drugie pytanie o lokalizację, słyszałem, że ORLIK, ma zostać wybudowany za szkołą, na płycie trawiastego boiska szkolnego... Jak dla mnie trochę to dziwny pomysł... Moim zdaniem kompleks ORLIK powinien powstać na terenach treningowego boiska koło stadionu Tęczy, w ten sposób, powstałby piękny ośrodek, którego tak jak w Baruchowie, można by było wykorzystywać...

A dodam, że w Baruchowie rozegrany zostanie jeden z meczów finałowych Mistrzostw Polski juniorów starszych. Świetna promocja Gminy!

Pozdrawiam.

odpowiedź:
W planie zamierzeń inwestycyjnych na lata 2007 - 2013 nie przewiduje się budowy tzw. "Orlika".
Podzielam pogląd, chociaż wielu sądzi inaczej, że budowa "Orlika" na terenie zalewowym - bagiennym, nie jest trafionym pomysłem. Tegoroczne doświadczenia z powodzią w wielu miejscach Polski dobitnie przemawiają za moją argumentacją.
Marzę o budowie "Orlika", ale na terenie przyległym do boiska piłkarskiego na stadionie w Dębiankach, z kortem tenisowym i przyległą infrastrukturą.
Wójt Gminy Henryk Orłowski
1 do 9 z 9
poprzednie | następne
Pytania do Wójta Odpowiedzi Wójta
 
SONDA
CO CHCIAŁBYŚ JESZCZE ZNALEŹC NA STRONIE
KULINARIA (przepisy, porady, itp
MYŚLIWSTWO
WĘDKARSTWO
INFORMACJE Z PARAFII
INNE
zobacz wyniki

<<   Kwiecień   >>
NiPoWtŚrCzPtSo
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30

MAPA SERWISU
STATYSTYKA